شهیدان زنده اند . . . الله اکبر

حسبی الله

یه چند وقت پیش یه قطعه طرح کوتاه به نظرم اومد و نوشتمش برای خودم. جمله اش این بود:

 

تو انعکاس نماز ظهر عاشورایی.

 

چند وقتی به این جمله هی خیره می شدم و میخوندمش. ازون جمله ها بود که نمی دونم از کجا متولد شده بود. تا اینکه یه روز تصمیم گرفتم که یه مطلب در مورد شهید گمنام بنویسم. داشتم نوشته هامو زیر رو می کردم که این جمله رو دوباره دیدم و اینطور تصیحش کردم:

 

شهیدگمنام انعکاس نمازیست
که ظهر عاشورا خوانده شد.

 

میخواستم مطلب رو پست کنم توی پلاس گفتم یک تصویر پیدا کنم و براش بذارم. کلی گشتم و یه تصویر خوب پیدا کردم و گذاشتم، البته چون همه‌ی این کارها رو با موبایل می‌کردم خیلی قدرت مانور و دقت و این چیزا رو نداشتم.

حالا دقیقا بعد از 20 روز نتم درست شد و رفتم توی پلاس، داشتم مطالب رو زیرو رو کردم که کسی بی جواب نمونده باشه. که نگاهم افتاد به تصویری که برای این نوشته انتخاب کرده بودم، حالا تصویر رو میشد واضح دید: یه سنگ قبر شهید گمنام که عکس گلدسته مسجد افتاده بود توش. شگفت زده شدم از ربط تصویری که درست ندیده بودمش، به نوشته.

اینجا بود که فهمیدم، هیچی نیستم. هیچ کس نیستم. اصلا منی نیست که بگه من.

چه‌کاری از خودم کردم که بهش افتخار کنم؟ هر کاری  که انجام دادم همه‌اش شر و گناه بوده. هر چه خوبیست از جای دیگه‌ای میاد و مردم به اسم من ثبتش می کنند و بعد این "من" سرشو می‌گیره بالا و فکر می کنه که آره خیلی کارا بلد بکنه...

ای دل غافل که این "من" هیچ‌کاره‌ست؛ همه‌کاره یه‌جای دیگه نشسته و داره هی خیر پشت خیر میاره...

اللهم ارحم عبدک الضعیف، الذلیل، المسکین، المستکین ، الجاهل...

 

شهیدگمنام انعکاس نمازیست
که ظهر عاشورا خوانده شد.

--------------------------------------------------------------------

حتما باید نوشت: از دوستان عزیز عذرخواهی می کنم که نتونستم حدود یه ماه به وبلاگاتون سر بزنم. نتم مشکل داشت با موبایل هم میشه فقط وبلاگ خوند. کامنت گذاشتن عذابی بس عظیم است!!!

/ 18 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طیبه

سلام چقدر خوبِ ِ مورمور کننده ای بود!!!! یاعلی

صالح

سلام ارتباط جالبی بود و بسیار دلنشین

ماری

عرفه‌ : این همایش بزرگ شناخت و خودسازی که سالار شهیدان برامون با نیایش عالی ش بر پا کرده. عرفه رو از دست ندیم چرا که تنها امید جاماندگان از بخشش خداست. حضرت امام جعفر صادق(ع) فرمودند: اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگیرد غفران برای او نیست مگر آنکه عرفه را درک کند. روز عرفه روز دعا و درخواست است. این روز استجابت دعا و آرامش در رحمت الهی را دریابیم

کاوسی

[گل] سلام چه زیبا جمله ایست: شهیدگمنام انعکاس نمازیست که ظهر عاشورا خوانده شد.

محمد معین باقری

اللهم ارحم عبدک الضعیف، الذلیل، المسکین، المستکین ، الجاهل... شهیدگمنام انعکاس نمازیست که ظهر عاشورا خوانده شد.

قفس ویران

سلام به روز هستم با طرحی درباره: حسین جان برای حفظ انگشتت، مبَر انگشتر خود را . . . و انشالله تا دهه ی اول ماه محرم الحرام، هر چهار روز یک بار قفس ویران رو آپ میکنم و ممکنه شما دوستان رو نتونم با خبر کنم. التماس دعا.

قفس ویران

سلام به روز هستم با طرحی درباره: حسین جان برای حفظ انگشتت، مبَر انگشتر خود را . . . و انشالله تا دهه ی اول ماه محرم الحرام، هر چهار روز یک بار قفس ویران رو آپ میکنم و ممکنه شما دوستان رو نتونم با خبر کنم. التماس دعا.

یاس

شهید گمنام کسی است که انتخاب کرد گمنام بودن را...! . . عید غدیر بر شما مبارک....