عاشقانه شده‌ام:

بعد از سالها دوری از شعر و جلسات شعر، این روزها پیوند عجیبی خورده‌ام دوباره به شعر. تمام احساس‌های روزهای دورم باز زنده شده‌اند  و باز شور عجیبی سراپای مرا پر کرده است.

درست مثل وقتی که به کلاس‌های قیصر می‌رفتم و استاد گرانقدرم آقای سعیدی‌راد با من شعر کار می‌کرد و در جلسات سه شنبه‌های سید ضیاءالدین شفیعی شرکت می‌کردم. همان موقع ها که سید هانی رضوی هم هرازگاهی شعر و موسیقی و آوازش را تقسیم می‌کرد با من و یوسف.

یادش بخیر آن‌روزهای دور...

این روزها دوباره برگشتم به جلسات سه‌شنبه‌ها و شعر، و من هنوز بعد از این همه سال شاعر نشده‌ام، اما شعر گوش دادن رسم عجیبیست، خصوصا وقتی شاعری شعر خودش را می‌خواند و الحق که: "شاعر شنیدنی‌ست."

امشب به شب‌ِشعر یک پلک کربلا رفتم، سی شاعر پیش کسوت و جوان شعرهایشان را خواندند و جلسه ی خوبی بود، شاعرانی مثل محمد علی بهمنی، موسوی‌گرمارودی، یوسفعلی میرشکاک، مصطفی رحماندوست، اکبر آزاد، عبدالجبار کاکایی، علیرضا بدیع ، محمدمهدی سیار، سعید بیابانکی، افشین یدالهی، محمد مهدی مجاهدی، مهدی مظاهری، بیژن ارژن و ... شعر خواندند و البته از همه مهمتر این بود که آقای عبدالرحیم سعیدی‌راد هم شعر خواندند و بعد از سالها استاد فرزانه‌ام را دوباره دیدم و شعر دوباره در وجودم جوانه زد.

سرشار از شعر شده‌ام و باز . . .

/ 12 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاسین

سلام... روز دانشجو گرامی باد... پستی با عنوان" روز دانشجو و بیانیه تأمل برانگیز ولیعهد" گذاشتم جالبه...اگه دوس داشتید تشریف بیارید...منتظرم! یا علی

سارا

سلام. خوبید؟ من خیلی دوست دارم شعر بخونما ولی خیلی از شعرا رو نمی فهمم. یعنی اینجوری که بعضیا خوب می فهمن و وسط حرفاشون از شعرا استفاده می کنن نمی فهمم. مخصوصا شعر حافظ رو. من ام فک می کنم باید آدم استادی داشته باشه تا یادش بده. ولی زیاد از مدل کلاسای ادبیات و زبان فارسی مدرسه خوشم نمی آد. مخصوصا زبان فارسی. این آقایونی که اسم بردید تو مدرسه استادتون بودن یا دانشگاه یا کلاس آزاد؟ می شه توضیح بدید؟

ساناز

سلام.من دارم روی یه پایان نامه با عنوان خانه ادبیات کار میکنم.رشته ام معماریه نیاز دارم با این جور محافل شعر خوانی و روحیات ادیبان اشنا بشم..خیلی دنبال که یه شب شعر یا محفل داستان خوانی پیدا کنم اما موفق نشدم میشه شما کمکم کنید.لطفا اگه کمکی از دستت برمیاد بهم خبر بدین.

نرگس

:-)...

پسر یک شهید

سلام ممنون که به ما سر زدید. برای شما کامنت گذاشتن یکم سخته ............ شما گفتید بابای ما هم هست.من بابامو به کسی نمیدم آخه تازه پیداش کردم.

علی

سلام وبلاگ زیبایی داشتین یه سر به ما هم بزن و حتما نظر خودتو بده که استفاده کنم از تجربیات شما یا علی

ممول بانو

سلام [لبخند] این پستتون رو خوندم، پشیمون شدم که نیومدم...[گریه] خو کلاس داشتم اون ساعت [ناراحت]

نیلوفر

سلام . خوش به حال خودت دلت و احساست .دل منم زنده شدن احساسمو میخواد[گریه]

Najme Hosseinian

کاش اما باز همین حوالی شب شعری بود دلم یاس میخواهد..

سلام

خوش به سعادتت... جای من خالی.............