منشی من:

آدمی که مثل من مشغول باشد باید یک منشی اختیار کند

منشی ای که از اول صبح  وقت نماز را یادآوری کند

و تا آخر شب یک به یک برنامه هایت را یادت بیاندازد مثلا

سر ساعت 9 بیاید دستت را بگیرد بالا و با صدای بلند بخواند: "الهی عظم البلاء و برح الخفا..."

ساعت 11 که شد هی سقلمه بزند بهت که یادت نرود قرار هر شب را !! اکبر منتظر است ها!

وقت مباحثه ها و کلاسهایت را هی گوش زد کند

حتی وقت کلاسهای بچه ها را

هر کس که زنگ میزند وصل کند به تو

سایتهایت را چک کند و خبر بدهد

ایمیل که می‌آید به‌ات بگوید

نوشته هایت را طبقه بندی کند

اسم و شماره دوستانت را نگهداری کند و هزار کار دیگه که الان یادم نی‌ست! و تنها کاری که ازش بر نمی‌آید مرتب کردن خانه است!

تازه قبلنها هم که مدام چک می کرد که ورزش صبحگاهی ات را انجام داده ای یا نه! چند کیلو کالری غذا مصرف کردی و ازاین گیرهای مامان بزرگی که یک بار نشستم مقابلش و گفتم : "ببین شراره* جان ! ازین حرفها نزن خوشم نمیاد! من همینطوری چاقالو بودنو بیشتر دوست دارم!" ایشان هم از رو رفت و بی‌خیال گیر دادن شد.

حالا منشی عزیزت بعد از یک سقوط آزاد از یک ارتفاع نه چندان بلند بیافتد و صورتش خط خطی بشود و همه ی کارآیی‌هایش را از دست داده باشد، چه حس و حالی داری؟!

از همه کارهایم جا می‌مانم. اصلا دیگر شماره‌های دوستانم را هم ندارم.

کلا سرم خلوت شده!!! نه تاریخ امتحانم را می دانم نه ایمیلم را چک می‌کنم، حتی دیگر گاها یادم می‌رود که موهایم را شانه کنم یا دعاهایم را بخوانم. اگر خدا اذان را اختراع نکرده بود شاید وقت نماز را هم کلا فراموش می‌کردم!

بعضی ها می‌گویند که بیخیال منشی عزیزم بشم و یک منشی دیگر بگیرم، که نظرم این است که اصلا و ابدا! هنوز شراره جانم خیلی بروز و خوب است.

همان روزِ سقوط بردمش دکتر، تشخیص ایشان این بود که مشکلش قابل حل است فقط باید یک صورت جدید برایش بگذارد. اما هنوز که هنوز است نبردمش که بستری اش کنم. کلی اطلاعات و نوشته های ضبط نشده رویش است که اگر از بین برود دیگر رفته است!!!

این روزها، شراره مظلوم و بی صدا خوابیده است روی کمد کنار تلوزیون با آن صورت شکسته و نافرمش... دلم برای صدایش قنج می‌رود. خیلی بد است که آدم اینطور معتاد و وابسته‌ی موبایلش باشدها!!!

/ 4 نظر / 34 بازدید
قفس ویران

سلام به روز هستم با طرحی جدید درباره حماسه سیاسی حماسه اقتصادی [گل]

عماد

سلام. خيلی قشنگ بود. اولش ذهنم رفت سمت موبايل و تبلت و امثالهم ولی در ادامه‌ش ذهنم از اين سمت پرت شد؛ جوری كه حتی حدس اين‌كه موبايل باشه رو بی‌خيال شدم :)

پلاک اول

سلام و درود جالب بود ! موفق باشین انشالله

زینب

سلام یاسی جان. خیلی خوب نوشته بودی.. اصلا حدسم نزدم موبایل باشه.